۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
قطر برای جام جهانی از پاکستان کمک خواست اما از ایران نه

در آستانه آغاز جام جهانی فوتبال در قطر، ارتش پاکستان ۴۵۰۰ نظامی را برای کمک به تأمین امنیت مسابقات به این کشور اعزام کرده است.

ارتش پاکستان برای کمک به تأمین امنیت جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ که قرار است از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر به میزبانی قطر برگزار شود، ۴۵۰۰ نظامی را به این کشور اعزام کرده است.

قطر از نیروهای امنیتی و آژانس‌های پلیس کشورهای مختلف از جمله فرانسه، اردن، ترکیه، انگلیس و آمریکا کمک می‌گیرد تا از تأمین امنیت حدود ۱.۲ میلیون هوادار فوتبال که انتظار می‌رود برای تماشای مسابقات به قطر سفر کنند، اطمینان حاصل کند.

با این حال، پاکستان تنها کشوری است که سربازان پیاده را به دوحه می‌فرستد و ۴۵۰۰ نیروی پیاده نظام در هفته‌های اخیر وارد قطر شده‌اند.

یک افسر ارشد ارتش پاکستان دراین‌باره به «تلگراف» گفت این نیروها «برای انجام وظایف امنیتی در داخل و خارج از اماکن به روشی که مقامات قطر صلاح می‌دانند» مستقر خواهند شد.

پاکستان در ماه آگوست و پس از سرمایه‌گذاری دو میلیارد دلاری قطر در این کشور اعلام کرد که برای کمک به تأمین امنیت جام جهانی، نیروهای خود را به قطر اعزام خواهد کرد.

دولت قطر در ماه سپتامبر، صدها غیرنظامی، از جمله دیپلمات‌هایی که از خارج از کشور احضار شده بودند، را برای خدمت اجباری نظامی و برای اجرای پست‌های بازرسی امنیتی فراخواند.

با این حال، تعداد نیروهای ارتش و پلیس قطر کم بود و این کشور باید از کشورهایی کمک می‌گرفت که سازمان‌های امنیتی آنها تجربه مدیریت صف‌های امنیتی استادیوم و هواداران و کشف الکل، مواد مخدر یا سلاح را دارند.

دولت قطر صدها غیرنظامی، از جمله دیپلمات‌ها را برای خدمت اجباری در پست‌های بازرسی امنیتی در استادیوم‌های جام جهانی فراخوانده است، اما با این حال به دلیل شمار کم نیروهای امنیتی، از شماری از کشورها نیز خواسته تا به این کشور نیروی نظامی اعزام کنند.

بر این اساس ترکیه ۳ هزار نیروی پلیس ضد شورش را به قطر اعزام خواهد کرد و انگلیس نیز نیروی دریایی و هوایی خود را برای کمک به امنیت دریا و آسمان در طول جام جهانی به قطر اعزام می‌کند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار