تغییر مبلغ افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان
۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت که قانون ترمیم حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری شامل اضافه کار نخواهد شد و تنها یک میلیون تومان به حقوق دریافتی کارکنان دولت در پایان هر ماه اضافه می‌شود.

ایسنا:احسان ارکانی درباره اینکه آیا افزایش حقوق کارمندان دولت شامل سایر مزایا همچون اضافه کار خواهد شد؟ گفت: در حکم کارگزینی برای محاسبه اضافه کار فرمول مشخصی وجود دارد. این فرمول بدین گونه است که جمع سه آیتم حق شغل و حق شاغل و فوق‌العاده مدیریت، تقسیم بر ۱۷۶ می‌شود و عدد به دست آمده به عنوان یک ساعت اضافه کار محاسبه می‌شود. کارمند دولت تا سقف ۱۷۵ ساعت در ماه می‌تواند اضافه کار داشته باشد که محاسبه آن بر اساس این فرمول است.

وی ادامه داد: در قانون مربوط به افزایش حقوق‌ها، ۳۰۰۰ امتیاز در احکام کارگزینی و قراردادهای کارکنان در قالب ترمیم حقوق مصوب شد که برای آن هم مقرر شده در ردیف جداگانه‌ای در حکم کارگزینی به نام ترمیم حقوق اضافه شود. لذا با توجه به اینکه این موضوع در هیچ کدام از سه آیتم مربوط به محاسبه اضافه کار یعنی حق شغل، حق شاغل و فوق‌العاده مدیریت نیامده است، این قانون شامل اضافه کار نخواهد شد و صرفا یک میلیون تومان در حکم کارگزینی قید می‌شود.

این نماینده مجلس توضیح داد: بر این اساس حقوق آبان ماه یک فرد در مقایسه با مهر ماه تنها یک میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که اگر این فرد مرد متاهل و دارای فرزند باشد شامل افزایش حق عائله مندی و حق اولاد هم خواهد شد.

ارکانی مجددا در جمع بندی گفت: افزایش حقوق‌ها شامل اضافه کار و سایر مزایای پرداختی نخواهد شد و به آنها تسری پیدا نمی‌کند. این موضوع هم بخاطر تاکید سازمان برنامه و بودجه بود که پرداختی بیشتری نداشته باشد. از این رو موضوع ترمیم حقوق در ردیف جداگانه‌ای در حکم کارگزینی اضافه می‌شود.

در همین رابطه بخوانید:  واریز ترمیم حقوق بازنشستگان آغاز شد

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 20
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • قیاسی IR ۰۸:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
  بزرگنمایی محض " افزایش حقوقی که هیچ افزایش نداشت. صرفا جهت بستن دهن کارمندان و این همه مانور الکی و ......
 • محمد IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
  خنده دار نیست؟! اونی که 30 میایون حقوق میگره 1 میلیون و اون که 7 میلیون میگیره 1 میلیون . ظاهرا اون هایی که حقوق بالایی میگیرن بیشتر محتاج هستن.
 • عابد IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
  پس بازنشستگان تامین اجتماعی چی؟آیا ما مال این کشور نیستیم.چرا تبعیض،با ماهی ۵تومن با این گرونی و تورم چطور میشه زندگی کرد کاش مسئولین یک ماه حقوقهای خودرا با ما عوض میکردن تا متوجه تفاوت زیاد زندگی ما و‌خودشون میشدن.این کدام عدالت ومردم سالاریه.خودتون زندگی لاکچری اما ما فقر و نداری
 • محمد FR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
  شما را به خدا بساط این رتبه بندی کذایی را جمع کنید روح وروان خود وخانواده امان را مجروح کرده اید بعد از سالها انتظار هر روز یه حرف تازه باز میگن بازنشستگان از آذر اعمال میشه چرا آخه مگه قانون از شهریور ۱۴۰۰ نیست شما دشمن شماره یک فرهنگیانید
 • بازنشسته GB ۲۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
  همسر من بازنشسته فرهنگیه حق اولاد وعائله مندیش جمعا ۱۰۰ هزار تومن کم شده جای اضافه شدن
 • به توچه IR ۰۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
  والا تغییری ندیدیم ما چندماه الاف کردن واسه یه تومن خدا ازشما نگذره من یه مادرم هرروز نفرین میکنم از بزرگ تا کوچیکترین مسئولی که حق میخوره لعنت به شما مرگ به شما خستمون کردین

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار