رشد ۹۰ درصدی تولید کنسانتره و ۱۴ درصدی تولید گندله در فولاد سنگان
۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

فردای اقتصاد شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در ادامه روند تولید مستمر و با ثبت رکوردهای متعدد، دستیابی به ظرفیت تولید نامی ۵ میلیون تن گندله را در دست تحقق دارد.

علی شمسی نیا معاون بهره برداری فولاد سنگان فولاد گفت: این شرکت امسال رکوردهای تولید قابل توجهی را در کارخانه گندله و کنسانتره ثبت کرده است. کارخانه گندله‌سازی این شرکت با بیش از ۲۰ درصد از ظرفیت نامی اش  فعالیت داشته و تولید در کارخانه کنسانتره سازی نیز علی رغم وجود مشکلات جاری، توانسته ایم از ظرفیت اسمی عبور کنیم.

رشد تولید در سایه رکوردها محقق می شود.

وی با اشاره به روند رو به رشد تولید در فولاد سنگان  افزود :  این شرکت  در نیمه نخست سال، با وجود مشکلات ناشی از قطعی خطوط برق و چالش‌های متاثر از آن موفق به تولید بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندله شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، روند رشد بیش از ۱۴ درصد را نشان می دهد و بطورقطع رشد تولید، این نکته مهم را در پی دارد که،   رشد تولید در سایه رکوردها تحقق یافتنی است.

شمسی نیا تصریح کرد : فولاد سنگان  موفق به ثبت سه رکورد تولید ماهیانه گندله شد که به تولید بیش از ۵۸۰ هزار تن گندله در شهریور ماه انجامید و البته بالاترین میزان رشد تولید ماهیانه در شش ماهه اول سال، در تیرماه به دست آمد که نسبت به مشابه سال قبل، ۱۰۲ درصد میزان تولید گندله شرکت افزایش یافت و بالاترین رکورد تولید روزانه گندله به میزان ۲۰ هزار و چهارصد تن رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: فولاد سنگان بعنوان  تامین کننده بخشی از گندله شرکت فولاد مبارکه توانست، رشد کلی  ۹۰ درصدی در تولید کنسانتره و رشد ۱۴ درصدی در افزایش تولید گندله در هشت ماه سال ۱۴۰۱  را نسبت به همانند سال قبل به دست آورد.

معاون بهره برداری فولاد سنگان با اشاره به رشد قابل توجه تولید کنسانتره و گندله تاکنون، اعلام کرد: تولید کنسانتره و گندله تا پایان مهر ماه سال جاری رشد قابل توجهی را تجربه کرد و آمارهای تولیدی، به ترتیب به میزان  ۲۳۱هزار تن و ۵۱۷ هزار تن بوده که رشد ۵۸ درصدی تولید کنسانتره  و رشد ۱۰ درصدی تولید گندله را نسبت به مشابه سال نشان می دهد.

وی با اشاره به هدف گذاری تولید در فولاد سنگان اشاره کرد  و افزود : شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان، براین باور است که در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین برای نخستین بار پس از بهره برداری، به تولید پنج میلیون تن گندله دست یابد.

شمسی نیا  نیز از رشد تولید در آبان ماه نیز خبرداد و ادامه داد : در ادامه مسیر تولید با کیفیت و مستمر در آبان ماه نیز با تولید بیش از  ۲۴۵ هزار تن کنسانتره  شاهد رشد بیش از ۵۰ درصدی نسبت به مشابه سال قبل را شاهد هستیم و این در حالی است که تولید کنسانتره در مدت مشابه سال قبل حدود۱۷۱ هزار تن بوده است.

وی خاطر نشان کرد:  روند تولید نیز در کارخانه گندله سازی با تولید بیش از ۴۷۱ هزار تن در آبان ماه همراه بوده که میزان تولید در مدت زمان مشابه سال قبل بیش از ۴۶۵ هزار تن بوده که  رشد حدود یک و نیم درصدی، قابل مشاهده است.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار