۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶
مجازات در انتظار طرح‌های غیرفعال پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی: مجوز طرح‌های نیمه‌فعال یا غیرفعال بازنگری و تعیین تکلیف قانونی می‌شود.

به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی در جمع مدیران این شرکت با بیان اینکه در سال‌های گذشته حدود ۱۵۵ موافقت اصولی احداث طرح‌های پتروشیمی صادر شده است، گفت: کمیته بازنگری مجوزهای طرح‌های پتروشیمی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ضمن نظارت کامل بر روند فعالیت طرح‌های توسعه‌ای در صنعت، مجوز طرح‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل را بازنگری خواهد کرد.

معاون وزیر نفت بر عزم دولت در تکمیل زنجیره ارزش و توسعه متوازن صنعت پتروشیمی تأکید کرد و افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به‌عنوان تسهیل‌گر و حمایت‌کننده به‌دنبال آن است برنامه‌های توسعه‌ای پیش‌بینی‌شده، در موعد مقرر به بهره‌برداری برسند که در این مسیر دولت از طرح‌های فعال پتروشیمی به‌طور کامل حمایت و پشتیبانی می‌کند.

شاهمیرزایی درباره تعیین تکلیف طرح‌های نیمه فعال یا تعطیل پتروشیمی تصریح کرد: بر اساس قانون، با طرح‌های پتروشیمی غیرفعال برخورد می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره نحوه دریافت مجوز سرمایه‌گذاران برای احداث طرح‌های پتروشیمی افزود: وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی با در نظر گرفتن مواردی نظیر نحوه تأمین خوراک، تخصیص یوتیلیتی، شرایط محیط زیست و انتقال محصولات تنها مراجع قانونی دریافت مجوز احداث طرح‌های پتروشیمی هستند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار