۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
علت مرگ ۱۶ هزار ایرانی مشخص شد

جانشین رئیس پلیس راهور گفت: سالیانه حدود ۱۶ هزار نفر از هموطنان‌مان در حوادث رانندگی جان خود را از دست می‌دهند و حدود ۳۰۰ هزار نفر نیز در جریان این سوانح، مجروح و مصدوم می‌شوند.

مهر: سردار سید تیمور حسینی جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: ۲۶ آذر، سالروز فرمان تاریخی امام خمینی (ره) برای کمک‌رسانی به توزیع اقلام و مایحتاج مردم در زمان دفاع مقدس، روز ملی حمل و نقل نام‌گذاری شد و این روز را می‌توانیم فرصتی برای توجه بیشتر به حوزه حمل و نقل بدانیم.

وی اظهار کرد: متأسفانه آمار جان‌باختگان تصادفات رانندگی در کشورمان بسیار بالاست و این موضوع، دغدغه‌ای است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

سردار حسینی تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود، سالیانه حدود ۱۶ هزار نفر از هموطنان‌مان در حوادث رانندگی جان خود را از دست می‌دهند و حدود ۳۰۰ هزار نفر نیز در جریان این سوانح، مجروح و مصدوم می‌شوند و به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.

جانشین رئیس پلیس راهور در ادامه افزود: نا امنی چرخه و فرآیند حمل و نقل به عوامل متعددی بر می‌گردد که دو عامل ایمنی جاده‌ها و ایمنی خودروها در مرحله بعد از اهمیت بالایی برخوردارند و می‌بایست به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرند.

وی افزود: در موضوع ایمنی خودروها در دهه‌ها و سال‌های اخیر، دچار ضعف‌های قابل توجهی هستیم و می‌توانیم با فرهنگ‌سازی صحیح و کارآمد در حوزه حمل و نقل بین کاربران، باعث توجه بیشتر آنها به موضوع ایمنی جاده‌ها و خودروها شویم تا از این طریق بتوانیم تصادفات جاده‌ای را تا جای ممکن کاهش دهیم.

حسینی با تقدیر و تشکر از تلاش‌های رانندگان حوزه حمل و نقل بار و مسافر درون شهری و برون شهری، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به اهداف بزرگ و تأمین ایمنی جاده‌ها و خودروها، نیازمند یک هم‌افزایی مشترک میان تمامی دستگاه‌های متولی حوزه حمل و نقل در سراسر کشور هستیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها