۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷
خط و نشان این سازمان برای بانک مرکزی / «ارز ما را بدهید!»

رئیس سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به معاون ارزی بانک مرکزی ضمن هشدار نسبت به بروز کمبودهای شدید دارویی در ماه‌های آتی به‌ دلیل مشکل نقدینگی صنعت دارو، بر ضرورت در اولویت قرار گرفتن تأمین ارز نیمایی دارو تأکید کرد.

تسنیم: سید حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو در نامه‌ای به معاون ارزی بانک مرکزی بر ضرورت در اولویت قرار گرفتن تأمین ارز نیمایی دارو تأکید کرد.

متن این نامه به‌ شرح زیر است:

نظر به تغییر سیاست ارزی کالاهای سلامت از ترجیحی به نیمایی و عدم تأمین‌ به‌ هنگام نقدینگی مورد نیاز صنعت، شرکت‌های تابعه دچار مشکلات جدی در تأمین ارز با نرخ مصوب شده‌اند که این مسئله منجر به تأخیر در امر تأمین داروی مورد نیاز کشور شده است.

طبق آمار در مقایسه با سنوات گذشته تأمین ارز حوزه‌های مذکور کاهش چشمگیری داشته است و ادامه روند کنونی منجر به کمبودهای شدید دارویی در ماه‌های آتی خواهد شد.

خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید که جهت جلوگیری از کمبود دارویی، تأمین ارز نیمایی در بانک‌های عامل با هماهنگی بانک مرکزی با اولویت اول دارو و مواد اولیه دارو، تجهیزات پزشکی و دارویی و شیر خشک رژیمی نسبت به سایر صنایع صورت پذیرد به‌ نحوی که مراتب پس از تصویب، به‌ قید فوریت به بانک‌های عامل و شرکت‌های مذکور ابلاغ شود.
 

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha