۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸
 ماجرای یک اعلامیه عجیب؛ تانک آلمانی بزنید جایزه بگیرید!

پنج میلیون روبل به نخستین سربازی که تانک‌های غربی را شکار کند اعطا می‌شود و برای شکارهای بعدی نیز ۵۰ هزار روبل کنار گذاشته شده است.

 جماران به نقل از روسیا الیوم: «الکساندر اوسیپوف» فرماندار منطقه «ماورای بایکال» اعلام کرد که هر کسی یک تانک آمریکایی از نوع «آبرامز» یا یک تانک آلمانی از نوع«لئوپارد» را در  جنگ اوکراین منهدم کند پاداش می گیرد. 

فرماندار این منطقه روسیه هدف از این کار خود را تشویق جنگجویان به مقابله با این تانک ها اعلام کرد. بر این اساس هر کسی که یک تانک خارجی را در جریان جنگ اوکراین منهدم کند یا به غنیمت بگیرد از ۱۰۰هزار روبل(هزار و ۵۰۰دلار) تا سه میلیون روبل  پاداش می گیرد.

در همین حال یک شرکت روسی نیز برای شکار نخستین تانک‌های غربی که به زودی در اختیار اوکراین قرار می‌گیرند جایزه نقدی تعیین کرد. این جایزه پنج میلیون یورویی قرار است به نخستین سربازانی که تانک‌های ساخت غرب را در جریان جنگ اوکراین منهدم کنند، اعطا شود.

جایزه یاد شده در حالی توسط یک شرکت روسی فعال در زمینه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی تعیین شده است که کرملین پیش‌تر وعده داده بود که تانک‌های غربی ارسالی به اوکراین را نابود خواهد کرد. ایالات متحده، آلمان و چندین کشور دیگر اروپایی به تازگی از آمادگی برای ارسال ده‌ها تانک جنگی پیشرفته به اوکراین طی چند ماه آینده برای کمک به توان نظامی این کشور در مقابله با تهاجم نظامی روسیه خبر داده‌اند.

کرملین این تصمیم را خطرناک و عاملی در جهت تشدید تنش‌ها خوانده و محکوم کرده است؛ دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه پیش‌تر مدعی شد که تانک‌های غربی در صورت حضور در خطوط مقدم نبرد به آتش کشیده خواهند شد. برخی از مسئولان دیگر دولت روسیه نیز پیش‌تر ضمن خطرناک توصیف کردن تصمیم کشورهای غربی برای تحویل تانک‌های پیشرفته به کی‌یف مدعی شده‌ بودند که این اقدام «درگیری را به سطح جدیدی از رویارویی خواهد رساند.»

در همین راستا، رویترز در گزارشی به تصمیم شرکت فورِس روسیه برای دادن جایزه نقدی به سربازان دخیل در انهدام و یا تصرف تانک‌های غربی اشاره کرده است.

این جایزه به سربازانی داده می‌شود که تانک‌های لئوپارد۲ آلمانی و آبرامز آمریکایی را شکار و یا آنها را به غنیمت بگیرند. بر اساس این گزارش، پنج میلیون روبل به نخستین سربازی که تانک‌های غربی را شکار کند اعطا می‌شود و برای شکارهای بعدی نیز ۵۰ هزار روبل کنار گذاشته شده است.

شرکت فورس با گرته‌برداری از لحن هشدارآمیز مقامات روسی و مجریان طرفدار جنگ در تلویزیون دولتی روسیه مدعی شده است که ناتو در حال پمپاژ «نامحدود» سلاح به اوکراین و تشدید درگیری‌ها است.

این شرکت روسی که مقر آن در اورال است همچنین اعلام کرده که در صورت تحویل هواپیماهای جنگنده غربی به اوکراین، جایزه‌ای ۱۵ میلیون روبلی برای شکار این هواپیماها تعیین خواهد کرد. در گزارش رویترز آمده است که تانک‌های غربی هنوز به کی‌یف تحویل داده نشده اند و ممکن است ارسال بخش عمده‌ای از آنها چندین ماه طول بکشد.

وزارت دفاع روسیه از زمان آغاز درگیری‌های تاکنون بارها مدعی شده است که صدها قطعه تسلیحات و ادوات نظامی ارسالی غرب به اوکراین را منهدم کرده است. کی‌یف پیش‌تر این ادعا را رد و تأکید کرده بود که روسیه به عنوان مثال مدعی انهدام شماری از سکوهای پرتاب موشک هیمارس ساخت آمریکا شده که هرگز این میزان تحویل اوکراین نشده است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار