۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۵
ایران می‌تواند حق آب را از افغانستان بگیرد؟

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری حقابه ایران از هیرمند را جزو برنامه‌های اصلی این سازمان در سال جاری دانست.

ایسنا: علی سلاجقه در پاسخ به پرسشی درباره پیگیری پرونده حقابه هیرمند در سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: حتی اگر همین فردا افغانستان اعلام کند که برای برگزاری نشست به آنجا برویم، حتماً اقدام می‌کنیم.

وی افزود: در حال پیگیری حقابه هیرمند هستیم و از آنجا که وزیر نیرو به افغانستان سفر کرد و نماینده جمهوری اسلامی حضور داشت. صحبت‌هایی انجام شده و هیئت‌های دوطرف به کشورها سفر کرده‌اند.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه با وزارت خارجه در این زمینه هماهنگی‌هایی انجام شده است، تاکید کرد: در اولین فرصت که فراهم شود به افغانستان می‌روم‌. شرایط هم دارد مناسب می‌شود تا این سفر انجام شود.

سلاجقه با اشاره به احتمال بروز پدیده ریزگردها در ابتدای سال، یادآور شد: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی دارند کار خود را انجام می‌دهند. امور بین‌المللی را هم ما پیگیری می‌کنیم تا کارشناسان تبادل شوند و روش‌های مبارزه یا تثبیت کانون‌های گردوغبار را داشته باشیم. با ترکمنستان هم در این زمینه به نتایج خوبی رسیده‌ایم.

وی در پایان با اشاره به توافقات صورت گرفته بین ایران و عربستان یادآور شد: توافق با عربستان از جنبه‌های مختلف، دستاوردهای مناسبی برای هر دو کشور خواهد داشت. در مورد صحرای ربع الخالی عربستان که یکی از منشاءهای گردوغبار است می‌توانیم با کمک این توافق به نتایج بهتری دست یابیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 27
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • ۰۰۲ IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
    دو سال هست این حرف های ' بدون مبنا و پشتوانه و بی خاصیت را تکرار می کنی ' اقای سلاجقه' مردم را چه فرض کردی'

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار