۱۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۴
ارز سهمیه‌ای تغییر کرد/ با کارت ملی چند یورو می‌فروشند؟

با تصمیم بانک مرکزی، سهمیه فروش ارز با کارت ملی از ۵۰۰۰ یورو به ۲۰۰۰ یورو کاهش یافت.

تسنیم: سهمیه فروش ارز با کارت ملی در صرافی‌ها با تصمیم بانک مرکزی از امروز از ۵ هزار یورو به ۲ هزار یورو کاهش یافت.

پیش از این صرافی‌ها می توانستند به هر متقاضی تا سقف ۵ هزار یورو و یک بار در سال بفروشند اما طبق تصمیم جدید این سهمیه به ۲ هزار یورو کاهش یافته است.

ضمن اینکه  با تصمیم بانک مرکزی از امروز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ ، فروش دلار دولتی با کارت ملی از روش ( پرداخت اسکناس به خریدار ) به روش ( واریز به حساب ارزی خریدار ) تغییر کرد.

در بخشنامه ابلاغی تأکید شده است: از روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ ، روش فروش ارز صورت اسکناس در سرفصل "تأمین نیازهای ضروری کد ۵۶" به متقاضیان از روش ( پرداخت مستقیم اسکناس به متقاضی) به روش ( واریز به حساب ارزی متقاضی نزد بانک‌ها) تغییر می‌کند.

نکته مهم دیگر در سیاست فروش ارز سهمیه‌ای با کارت ملی به زمان فروش این ارز در سال بر می گردد؛ با ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی، سابقه خرید ارز سهمیه‌ای که سابق بر این ابتدای هر سال پاک می‌شد به ۳۶۵ روز بعد از آخرین خرید تغییر یافته است.

در اطلاعیه سیاست‌گذار ارزی خطاب به صرافی‌ها آمده است: از تاریخ اول فروردین ۱۴۰۲ فروش ارز به هر شخص در سرفصل تأمین نیازهای ضروری کد ۵۶ صرفاً پس از گذشت یک سال (۳۶۵ روز) از آخرین نوبت خرید آن شخص در سرفصل‌های سایر کد ۲۴ و تأمین نیازهای ضروری کد ۵۶ مجاز است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • آریایی IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
    مگه نمیگفتن هیچ محدودیتی در منابع دلاری نداریم چرا سهمیه مردم عادی باید ۶۰ درصد کم بشه؟! پس ته دلار در اومد امسالم مثل پارسال جهش ارزی داریم نه تورم خالی