۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۲
واکنش بازار به ابلاغ آیین نامه واردات خودرو

با گذشت چند روز از اعلام این آیین نامه هنوز بازار واکنشی مثبت و منفی نسبت به این موضوع نشان نداده است و به نوعی همه تعیین تکلیف تغییرات قیمتی خودروها را در بازار متأثر از مذاکرات بین المللی و قیمت دلار می دانند.

به گزارش تسنیم، سوم شهریور ماه آیین نامه واردات خودرو پس از تاخیر دو ماهه منتشر شد تا بازار پر التهاب خودروهای وارداتی شاهد اخبار جدید تری در قیمت ها باشد. اما با گذشت چند روز از اعلام این آیین نامه هنوز بازار واکنشی مثبت و منفی نسبت به این موضوع نشان نداده است و به نوعی همه تعیین تکلیف تغییرات قیمتی خودروها را در بازار متأثر از مذاکرات بین المللی و قیمت دلار می دانند. 

در بخش خودروهای داخلی نیز بازار در بخشی از خودروها با کاهش قیمت روبه رو بود اما نوسانات نرخ دلار تأثیراتی  بر قیمت تعدادی از خودروها از جمله پژو پارس و پژو ۲۰۶ و پژو ۲۷ گذاشته و روند صعودی را تجربه می کنند.

موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در همین ارتباط به تسنیم گفت: هنوز جزئیات تعرفه واردات مشخص نیست و نمی توان گفت آئین نامه واردات چه تأثیراتی بر بازارخواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه بازار تعطیل است و کمتر معامله ای صورت می گیرد، افزود: وقتی معامله ای نمی شود تغییرات قیمتی محسوس نیست اما در مجموع در خودروهای وارداتی تغییرات چندانی اتفاق نیفتاده و در خودروهای داخلی تعدادی از خودروها مانند کوییک کاهش یک میلیون تومانی و کوییکR کاهش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده است. در حال حاضر کوییک در بازار ۱۹۹ میلیون تومان و کوییک R در حدود ۲۰۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

 پژو پارس  که هفته گذشته ۲۹۵ میلیون تومان به فروش می رسید امروز با قیمت ۳۰۵ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد. پژو ۲۰۷ با افزایش قیمت ۹ میلیون تومان با قیمت ۴۶۲ میلیون تومان به فروش می رسد.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha