متهم ردیف اول تورم‌؛ فشار هزینه یا چاپ پول؟
۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰

در جدیدترین نشست «گفت‌وگوی فردا» تفاوت‌ دیدگاه‌های جریان اصلی علم اقتصاد با رویکردهای پساکینزی و مکتب اتریشی در مورد «مهار تورم و ایجاد رشد اقتصادی» به بحث و گفتگو گذاشته شد.

جدیدترین نشست «گفت‌وگوی فردا» با حضور امیرحسین خالقی، حسین درودیان و محبوبه داودی با میزبانی مرتضی کاظمی برگزار شد. در این نشست، تفاوت‌ دیدگاه‌های جریان اصلی علم اقتصاد با رویکردهای پساکینزی و مکتب اتریشی در مورد «مهار تورم و ایجاد رشد اقتصادی» به بحث و گفتگو گذاشته شده است.
در این نشست، محبوبه داودی با تحلیل تورم بر پایه دیدگاه متعارف، ضمن پذیرفتن اثرات تحریم، تاکید بر پولی بودن ریشه تورم داشت و در مقابل حسین درودیان نقدینگی را ناشی از تورم و نه عامل آن میدانست. همچنین به این پرداخته شد که چرا در ایران دیدگاههای مختلفی در این زمینه مطرح می‌شود.
 امیرحسین خالقی نیز در فضایی کاملا متفاوت، با اشاره به دیدگاه‌های مکتب اتریشی نسبت به افرادی که با طرح راه‌کارهایی از یک‌طرف به ناترازی بودجه دامن زده و از طرف دیگر در حال تبلیغ برای افزایش مالیات‌گیری هستند؛ انتقاد کرد. 

نسخه صوتی این گفتگو را اینجا بشنوید:

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • mmmmm IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۶
    ممنون از برنامه خوبتون من خودم کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه اصفهان خوندم و واقعا خیلی خوشم اومد از توضیحات شما واقعا میتونم بگم درود بر فردای اقتصاد برای مجری اقتصاد دان و درود بر دانشگاه شریف برای شاگردش ممنون از توضیحاتتون و سایر دوستان
  • IR ۰۹:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۶
    ممنون از رسانه خوبتون و دست مریزاد به تمام عوامل رسانه واقعا عالی هستید لطفا دکتر محسن رنانی و دکتر علی سعدوندی به برنامه دعوت کنید و با ایشون در باب توسعه ایران گفتگو کنید

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین ویدیوها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار