۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۹
اهمیت ابزارهای تامین مالی در بورس تهران

محمد فرازمند، مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک، در برنامه امروز بورسان به بررسی دو موضوع صندوق‌های خصوصی و تامین مالی جمعی در بازار سرمایه ایران پرداخت.

فردای اقتصاد: فرازمند در رابطه با صندوق‌های خصوصی عنوان کرد که این صندوق‌ها با دارا بودن یک تیم حرفه‌ای و آشنا به صنعت و کسب و کار، به سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای کوچک می‌پردازد و با ارائه نیازهای مالی و مشاوره‌ای، شرکت‌ها را توسعه داده و در نهایت در بازار سهام عرضه می‌کند که این موضوع موجب می‌شود تا شاهد کسب بازدهی‌های چشمگیر باشیم اما نباید فراموش کرد که ریسک این نوع سرمایه‌گذاری نیز نسبت به دیگر روش‌ها بیشتر است.

فرازمند در رابطه با مبحث تامین مالی جمعی (Crowd Funding)، عنوان کرد که مدتی است این روش در بازار سرمایه ایران آغاز شده و شاهد تامین مالی نزدیک به ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومانی توسط بیش از ۵هزار سرمایه‌گذار در آن هستیم. وی افزود در این روش با جمع‌آوری سرمایه‌های کوچک، تامین مالی خوبی برای پروژه‌های متنوعی انجام می‌شود که این پروژه‌ها هم در بخش کسب و کارهای کوچک و هم در تولیدکننده‌های بزرگ کشور وجود دارد و می‌تواند بازدهی‌های خوبی را نیز به سرمایه‌گذاران اعطا کند و نکته مهم آن تضمین اصل سرمایه است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار