۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲
این افراد می‌توانند یک روزه گواهینامه بگیرند

رئیس پلیس راهور فراجا توضیحاتی را درباره اجرای طرح ارائه یک روزه گواهینامه موتورسیکلت ارائه کرد.

ایسنا: هادیانفر درباره اینکه چه کسانی می‌توانند یک روزه گواهینامه موتورسیکلت خود را دریافت کنند، گفت: متقاضیان باید توجه داشته باشند که تنها افراد دارای موتورسیکلت که موتورسیکلتی به نام خود داشته باشند، می‌توانند در این طرح شرکت کنند. در واقع افراد فاقد موتورسیکلت باید با همان سیر و مراحل قدیمی نسبت به دریافت گواهینامه خود اقدام کنند. اما اگر فردی دارای موتورسیکلت باشد، می‌تواند در طرح دریافت یک روزه گواهینامه موتورسیکلت مشارکت کند.

رئیس پلیس راهور فراجا درباره اینکه آیا واقعا در عرض یک روز می‌توان گواهینامه را دریافت کرد یا خیر نیز گفت: این موضوع بسته به فرد متقاضی دارد. ما در این طرح تمام اقدامات از برگزاری آزمون آئین‌نامه، آزمون عملی، معاینات پزشکی و ... را در طول یک روز ارائه می‌دهیم. اما به هرحال فرد متقاضی نیز باید مهارت لازم را داشته و امتیاز کافی را کسب کند. اگر فردی تمام این آزمون‌ها و معاینات را به درستی پشت سر بگذارد، ظرف مدت یک روز تمام اقداماتی را که باید برای دریافت گواهینامه انجام دهد، انجام داده است.

هادیانفر ادامه داد:‌ در طرح ارائه یک روزه گواهینامه تمام اقدامات مربوط به دریافت گواهینامه انجام شده و ما بر اساس مرّ قانون کارها را انجام می‌دهیم، اما فرآیندها را کوتاه کرده‌ایم، تا بتوانیم این شش میلیون و ۸۰۰ هزار موتورسوار فاقد گواهینامه ظرف مدت یک سال تا یکسال و نیم گواهینامه موتورسیکلت دریافت کنند.

هزینه دریافت یک روزه گواهینامه چقدر است؟

وی درباره هزینه دریافت یک روزه گواهینامه نیز اظهارکرد:‌ در طرح یک روزه هزینه‌ها حدود ۶۰ درصد ارزان‌تر از رویه عادی دریافت گواهینامه است. اما بازهم تاکید می‌کنم که این طرح فقط برای دارندگان موتورسیکلت است و افرادی که فاقد موتورسیکلت هستند باید همان مسیر عادی را طی کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا درباره زمان اجرای سراسر طرح ارائه یک روزه گواهینامه موتورسیکلت نیز گفت:‌ این طرح حتما در کل کشور اجرا خواهد شد و فرمانده محترم فراجا نیز با اجرای آن موافقت کرده‌اند. طی یکی دو هفته آتی این طرح را در تبریز هم اجرایی خواهیم کرد و ان‌شاالله با رفع نواقص و مشکلات احتمالی که ممکن است در حین اجرای پایلوت مشخص شود، آن را به شکل سراسری اجرایی خواهیم کرد.

هادیانفر درباره اینکه کدام آموزشگاه‌ها می‌توانند در این طرح مشارکت کنند، اظهارکرد:‌تمامی آموزشگاه‌های موتورسیکلت می‌توانند در اجرای این طرح مشارکت کنند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 5
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • علی IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۲۸
    موضوع این است که اکثر موتور سوار ها اسکوتر سوار هستند و گرفتن ازمون با موتور کلاج دار برای آنها مشکل است و تا حالا هم سوار نشدند . این مشکل را برای انها حل کنید که با موتور خودشان ازمون بدهند

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها