۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۵
بزرگترین قاچاق سوخت ایران لو رفت

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه جزییات بیشتری از توقیف بزرگترین محموله قاچاق سوخت کشور را تشریح کرد و گفت: از سوخت‌های قاچاق علیه کشور یمن استفاده می‌شد.

سردار عباس غلامشاهی در خصوص جزییات کشف بزرگترین محموله سوخت قاچاق کشور توسط دریادلان نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس اظهارکرد: دریادلان نیروی دریایی سپاه در راستای رسالت پاسداری و حفاظت و حراست از منابع و منافع و جلوگیری از هدر رفت منافع ملی با رصد اطلاعاتی هوشمندانه یک شبکه سازمان یافته قاچاق سوخت که در آب‌های ساحلی کشورهای همسایه اقدام به دریافت سوخت از شناورهای سبک می‌کرد شناسایی شد.

قاچاق سوخت با پرچم این کشور

وی افزود: با اقدام عملیاتی این کشتی که فقط یکی از تانکرهای نفتکش قاچاق سوخت بوده و با پرچم و ثبت کشور پاناماست و ۱۴۴ متر طول طول دارد و ۲۱ خدمه غیر ایرانی داشت توقیف شد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه گفت: این تانکر در آب‌های سرزمینی یکی از کشورهای همسایه سوخت‌گیری کرد که به مقصد یکی از کشورهای خارج از خلیج‌فارس در حال انتقال بود که آن کشور نیز این سوخت را علیه مردم مظلوم یمن استفاده می‌کرد.

وی تصریح کرد: این کشتی یکی از کشتی‌های قاچاق سوخت است و با توجه به اینکه در آب‌های سرزمینی کشورهای همسایه سوخت گیری می‌کرد و دور از دسترس بود با اقدام عملیاتی در هنگام خروج از خلیج‌فارس و تنگه هرمز توقیف شد.

غلامشاهی گفت: نیروی دریایی سپاه تاکنون در راستای جلوگیری از غارت منابع ملی بالغ بر ۱۴ میلیون و ۸۸۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از انواع شناورهای سبک و سنگین کشف کرده که تنها همین کشتی حامل بیش از ۱۱ میلیون لیتر سوخت قاچاق بود که با فرمان سردار تنگسیری و با حکم مقام قضایی توقیف شده و در حال تحقیقات نهایی است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها