۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰
سیترئون M44 در راه بازار خودرو ایران + عکس

شرکت سایپا اعلام کرده محصول M۴۴ قابلیت استانداردهای روز را دارد و به زودی تولید این خودرو با همکاری ایران‌خودرو در شرکت سایپا سیتروئن آغاز خواهد شد.

به گزارش عصرایران، در نمایشگاه تحول صنعت خودرو از خودرو M۴۴ سایپا رونمایی شد. شرکت سایپا اعلام کرده محصول M۴۴ قابلیت استانداردهای روز را دارد و به زودی تولید این خودرو با همکاری ایران‌خودرو در شرکت سایپاسیتروئن آغاز خواهد شد.

در سال ۱۳۹۵ همکاری سایپا و سیتروئن فرانسه وارد فاز جدید خود شد و ۵۰ درصد شرکت سایپاکاشان به سیتروئن واگذار و شرکت سایپاسیتروئن با مالکیت ۵۰درصد سایپا و ۵۰ درصد سیتروئن شکل گرفت . پس از مشارکت سیتروئن مقرر شد تولید خودرو C۳ و پروژه M۴T۴ در شرکت سایپاسیتروئن آغاز شود.

در پروژه M۴T۴ قرار بود محصول این پروژه زودتر از سایر سایت‌های سیتروئن و برای اولین بار در ایران تولید شود که به همین منظور قالب‌های بدنه ساخته و آماده تولید شد. اما با خارج شدن سیتروئن از ایران این اقدام متوقف شد.

اکنون سایپا قصد دارد تا سیتروئن C۳-XR را از طریق همکاری مشترک ایران خودرو و شرکت سایپا سیتروئن تولید کند. حدود ۶۷ درصد قطعات این محصول با محصولات ایران‌خودرو مشترک است و تمام خطوط بدنه، رنگ و مونتاژ این خودرو در شرکت سایپاسیتروئن نصب و آماده تولید می‌باشد.

آن گونه که سایپا اعلام کرده است برای این خودرو موتور EC۵ که نسخه ارتقاء یافته پیشرانه TU۵ مشهوری است که در بسیار از محصولات ایران خودرو نظیر پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ،پژو پارس و دان فنگ اچ سی کراس نصب است در نظر گرفته که خط تولید این موتور نیز در کارخانه نصب و تجهیز شده است.

شرکت سایپا اعلام کرده محصول M۴۴ قابلیت استانداردهای روز را دارد و به زودی تولید این خودرو با همکاری ایران‌خودرو در شرکت سایپاسیتروئن آغاز خواهد شد.

امکاناتی نظیر سیستم کنترل پایداری، فرمان برقی، سیستم ورود و استارت بدون کلید، دی‌لایت، ترمزهای دیسکی به همراه ABS، EBD و BA و تریم داخلی چرم و پارچه‌ای برای این خودرو ذکر شده است اما هنوز اطلاعات کامل و قطعی مبنی بر زمان عرضه و یا قیمت از سایپا در مورد این خودرو در دسترس رسانه‌ها قرار نگرفته است.

سیترئون M44 در راه بازار خودرو ایران + عکس

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha