۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
خبر مهم معاون رئیسی درباره اجرای فوق‌العاده ویژه کارمندان

معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور می‌گوید دولت بنا دارد برای مشاغل اختصاصی با شرایط خاص افزایش ۳۵ تا ۵۰ درصدی فوق العاده ویژه را از طریق صرفه‌جویی داخلی دستگاه ها اعمال کند.

ایرنا: میثم لطیفی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم گردهمایی مدیران وزارت ورزش و جوانان در کرمان در جمع خبرنگاران کرمان در خصوص افزایش فوق العاده ویژه کارکنان ادارات تصریح کرد: فوق‌العاده ویژه‌ای در قانون خدمات کشوری برای مشاغل اختصاصی در دستگاه های با شرایط خاص وجود دارد و دولت بنا دارد از این محل افزایش ۳۵ تا ۵۰ درصدی را منوط به اینکه بار مالی نداشته باشد، حقوق این کارکنان را افزایش دهد و اعتبار آن نیز از محل صرفه جویی داخلی دستگاه ها تحقق می یابد.

در همین رابطه بخوانید: افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان پلکانی نیست

استخدام در ۲ وزارتخانه

وی همچنین بیان کرد: فرایند تامین نیرو در وزارتخانه های آموزش و پرورش و بهداشت بهار سال آینده اجرایی می شود که مقدمات آن و زمان آزمون استخدامی در رایزنی با سازمان سنجش و آموزش کشور بررسی شد.

لطیفی با اشاره به محدودیت منابع و لزوم کاهش هزینه های دولت افزود: فعلا بنا بر این است که تامین نیرو را به صورت بهره ور و آنجا که نیاز بحرانی وجود دارد، داشته باشیم.

وی اظهارداشت: بیشترین نیاز تامین نیرو در وزارت آموزش و پرورش است زیرا ما مدارسی داریم که کلاس های آنها بالای ۴۵ نفر دارند و این اصلا شایسته کشور نیست.

معاون رییس جمهور گفت: این مشکل باید در گذشته تدبیر می شده اما نشده تا به این وضعیت رسیدیم لذا ضرورت جذب نیرو در مدارس متوسطه با شرایط خاص و مناطق روستایی با نیاز واقعی وجود دارد که به طور خاص برای برخی مناطق تفاهم کردیم که جذب نیرو داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این زمینه جلسات مهمی با سازمان برنامه و بودجه، آموزش و پرورش، وزارت بهداشت در سازمان امور استخدامی داشتیم.

لطیفی افزود: در وزارت بهداشت هم همین وضعیت را داریم زیرا روزانه بیمارستان های جدیدی افتتاح می شود و در حوزه بهداشت و درمان و خانه های بهداشت بنا داریم حداقل کمبود نیرو را در این بخش داشته باشیم که در فوریت های پزشکی نیازمند توجه ویژه هستیم.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  فقطباز نشسته ها هستند که در طول سال فقط یک حقوق اندک بدون هیچ مبلغی مثل فوق العاده ویژه، کمک هزینه رفاهی, بن فروشگاه، اصافهکار،خق ماموریت وغیره تورم وگرانی را تحمل کنند با افزایش ۳۹درصد به یک حقوق اندک ظالم ترین دولت تاریخ است این دولت ناعادل
 • سهیل IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  فقط آموزش وپرورش بو میده
 • رضا IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
  خبر نا مفهوم هست . معلوم نیست کدام مشاغل !
 • رسول IR ۰۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۵
  دولت افزایش های کارمندان قوه قضاییه را از هر جا تامین کرده مال جا مانده ها نیز از همان جا تهیه کند لعنت بر این عدالت که عدواتی بیش نیست
 • محمدولایی بازنشسته IR ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۵
  دولت ومجلس با حذف حقوق متناسب سازی بازنشسته های کشوری در حضور وچشم ملت که هیچ زورش رسیده (((((اما درپیشگاه خداوند چه جوابی دارد)))))؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • رضا IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۵
  برقراری فوق العاده خاص کادر جانفشان وزحمتکش بهداشت ودرمان؛جبران بخشی از زحمات مدافعان سلامت....لطفا"پیگیری فرمایید....باسپاس وتشکر
 • م پارسا زاده IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۵
  با سلام جناب لطیفی اول بدهکاری بازنشسته ها که همسان سازی نشدند رو بدید بعد فوق العاده اخه انصاف نیست معیشت ممکن نیست با گوشت کیلو سیصد وپنجاه روغن چهارصد اخه کجای این دتیا هستید شما که آشپزی نمانید خانمها خبر دارند
 • IR ۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۰
  امیدوارم که اینبار ۵۰درصد فوق‌العاده ویژ ه شامل فرهنگیان بشه و اینبار دوستان دوستداران. عزیز فرهنگیان جنبان نوری ومیرکاظمی مانع این حقوق واقعی معلمان نشوند و بگذارند این قشر ضعیف وامها بعد از سالها به حقشان برسند و امیدواریم تا فروردین 402این اتفاق بیفتد ومثل همیشه وعده توخالی ودروغ بزرگ نباشد

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها