۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۸
فوری/ وزیر جنگ اسرائیل برکنار شد

بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه شب وزیر جنگ کابینه خود را برکنار کرد.

ایرنا: از پایگاه خبری سما فلسطین، نتانیاهو در بیانیه‌ای که دفتر او منتشر کرد، «یوآف گالانت» وزیر جنگ کابینه خود را به خاطر مخالفت وی با تغییرات قضایی برکنار کرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های رژیم صهیونیستی، پس از آنکه گالانت به تازگی مخالفت خود را با طرح جنجالی نتانیاهو برای تضعیف قوه قضائیه اعلام کرده بود، نتانیاهو گالانت را به دفتر خود احضار کرد و به او اطلاع داد که اعتماد خود را به وی از دست داده است.

پیش تر «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در پی مخالفت یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با طرح اصلاح نظام قضایی، از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم خواسته بود که وی را برکنار کند.

وزیر جنگ کابینه نتانیاهو از وزیران و اعضای کابینه نتانیاهو خواسته بود که به وی بپیوندند تا درخواست خود برای توقف قانون اصلاح نظام قضایی را متوقف کنند.

سخنان گالانت درحالی است که نتانیاهو پنجشنبه گذشته در نطق تلویزیونی هرگونه توقف اصلاح نظام قضایی را رد کرد.

در طرح کابینه نتانیاهو موسوم به "اصلاح قانون قضایی" که ساکنان سرزمین‌های اشغالی از آن به کودتای "قانون اساسی" تعبیر می‌کنند، از اختیارات دستگاه قضایی این رژیم کاسته و در مقابل قدرت و جایگاه قوه مجریه و مقننه در این رژیم تقویت خواهد شد.

در این طرح از اختیارات مشاور قضایی کابینه رژیم صهیونیستی و همچنین اختیارات مشاوران قضایی دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

این لایحه پیشتر در جلسه کنست در قرائت اول با ۶۳ رأی موافق و ۴۷ رأی مخالف به تصویب رسید.

این لایحه برای آن که به قانون تصویب شود، باید در قرائت‌های دوم و سوم نیز به رأی گذاشته شود و در کمیسیون‌های تخصصی رأی آورد و در در صورت تصویب نهایی به قانون تبدیل خواهد شد.

نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با همین طرح موسوم به «اصلاح نظامی قضایی» از محاکمه فرار کند.

به دنبال این طرح سرزمین‌های اشغالی شاهد تظاهرات هفتگی است.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات کاربران

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • GB ۲۳:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۶
    مردم اسرائیل به تظاهرات خودشان ادامه دهند ، بنیامین نتانیاهو هم مجبور به استعفا خواهد شد. بعد وی را دستگیر ، محاکمه و مجازات کنند.

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها