۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۰
رازهای تازه از ترور کندی / پای برادرش در میان بود؟

برادرزاده رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ گفت، سازمان سیا پشت ترور جان اف. کندی در سال ۱۹۶۳ بود و احتمالا در قتل رابرت اف کندی، دادستان کل ایالات متحده در سال ۱۹۶۸ نیز دست داشت.

ایسنا: رابرت اف کندی جونیور، برادرزاده رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ گفت، سازمان سیا پشت ترور جان اف. کندی در سال ۱۹۶۳ بود و احتمالا در قتل رابرت اف کندی، دادستان کل ایالات متحده در سال ۱۹۶۸ نیز دست داشت.

رابرت اف کندی جونیور طی مصاحبه‌ای با رادیو دابلیوای‌بی‌سی، بیان کرد: شواهد و مدارک قاطعی وجود دارند که نشان می‌دهند سازمان سیا در ترور جان اف. کندی دست داشته است. ما در این مرحله ورای هرگونه شک و گمانه‌زنی هستیم.

این نامزد ریاست‌جمهوری انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا در ادامه با اشاره به کتاب "جی‌اف‌کی و ناگفتنی‌ها" نوشته جیمز داگلاس به عنوان گنجینه‌ای از مدارک در این رابطه تصریح کرد: مدارک قاطعی از مشارکت سیا و لاپوشانی این قتل وجود دارد.

طبق گزارش رسمی دولت آمریکا، جان اف کندی روز ۲۲ نوامبر سال ۱۹۶۳ میلادی هنگام بازدید از شهر دالاس تگزاس و در حالیکه در یک خودروی روباز نشسته بود، هدف سوءقصد قرار گرفت. کمیسیون تحقیقاتی دولت آمریکا موسوم به «وارن» در سال ۱۹۶۴ اعلام کرد که کندی به‌دست «لی هاروی اوسوالد» کهنه‌سرباز نیروی دریایی آمریکا کشته شده و بر اساس اعلام این کمیسیون تحقیقاتی، اوسوالد همدستی نداشته است. لی هاروی اوسوالد یک شهروند آمریکا بود که مدت‌ها در اتحاد جماهیر شوروی زندگی کرده بود. او دو روز پس از بازداشت، در زیر زمین اداره پلیس شهر دالاس تگزاس به ضرب گلوله به قتل رسید. برخی نظرسنجی‌ها حکایت از آن دارد که اکثریت آمریکایی‌ها یافته‌های رسمی کمیسیون وارن را مبنی بر اینکه اوسوالد به تنهایی عامل قتل جان اف کندی بوده است، باور ندارند.

رابرت اف کندی جونیور همچنین در ادامه این مصاحبه خاطرنشان کرد که سازمان سیا در ترور پدرش، رابرت اف کندی، دادستان کل ایالات متحده در سال ۱۹۶۸ نیز دست داشته و در این خصوص افزود: شواهد خیلی متقاعدکننده به نظر می‌رسند اما متقن نیستند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha