۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
یک امتیاز دیگر برای خانواده‌های پرجمعیت

انشعاب خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر مشمول تخفیف می‌شود

مهر: خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر مشروط به اینکه فرزندان آنها زیر بیست سال سن داشته باشند، برای یک بار در کلیه هزینه‌های انشعابات اعم از آب و برق مشمول تخفیف می‌شوند.

بر اساس اعلام وزارت نیرو، ، طبق ماده ۵ این قانون در بخش آب و برق، خانواده‌های دارای سه فرزند زیر بیست سال مشمول تخفیف پنجاه درصدی و خانواده‌های دارای حداقل چهار فرزند زیر بیست سال مشمول تخفیف هفتاد درصدی، برای یک بار در کلیه هزینه‌های انشعابات تا متراژ ۱۳۰ مترمربع زیربنای مفید در شهر تهران، ۲۰۰ متر مربع زیربنای مفید در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر و ۳۰۰ مترمربع زیربنای مفید برای سایر شهرها و روستاها خواهند بود.

تعلق تخفیفات این بند از قانون منوط به رعایت تبصره ذیل بند (ت) ماده (۱) قانون مذکور، مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند بالای ۲.۵ نباشد.

همچنین بر اساس بند (ر) جزء (۱) ماده (۷۲) این قانون در بخش آب، شرکت‌های آب و فاضلاب مکلف هستند به ازای هر متر مکعب فروش آب، مبلغ ۱۰۰ تومان از مشترکان پرمصرف (مصارف بالاتر از الگوی مصرف) آب شرب شهری دریافت و ۱۰۰ درصد درآمد حاصل از آن را به حساب خزانه واریز کنند.

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها