۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۴
این کشور عربی خودروساز معروف انگلیس را خرید

شرکت بریتانیایی مک‌لارن به عنوان یکی از مطرح‌ترین خودروسازان دنیا به زودی مالک جدیدی پیدا خواهد کرد.

همشهری‌آنلاین: بعضی از گزارش‌ها حاکی از این است که طی هفته آتی صندوق دولتی ثروت بحرین به عنوان مالک جدید مک‌لارن معرفی می‌شود. درواقع شرکت هلدینگ مُمتلکات به عنوان بخشی از صندوق دولتی ثروت بحرین کنترل کامل گروه مک‌لارن را در دست خواهد گرفت.

طبق گزارش ها، این صندوق که تماماً متعلق به دولت است، در حال مذاکره با سایر سهامداران مک‌لارن است.

سال گذشته در همین روزها، هلدینگ ممتلکات حدود ۶۰ درصد از سهام شرکت مک‌لارن را در اختیار داشت و کنترل خود را از ابتدای سال ۲۰۲۳ گسترش داد.

این صندوق و سایر سرمایه‌گذاران منبع حیاتی پول نقد برای مک‌لارن در سال‌های اخیر بوده‌اند و برنامه‌های عملیاتی این شرکت را تاکنون پیش برده اند، اما ظاهرا موانع تولید بیشتر از آن چیزی است که نظر می‌رسد.

در اواخر سال ۲۰۲۲، این خودروساز مجبور شد برخی از خودروهای تاریخی خود را بفروشد تا بودجه لازم برای توسعه ابرخودروی «آرتورا» را که به تعویق افتاده، تامین کند.

ظاهراً ممتلکات ۱۰۰ میلیون پوند(۱۲۶.۶ میلیون دلار به نرخ ارز امروز) برای تعداد نامعلومی از خودروهای تاریخی پرداخت کرده است، اما به نظر می‌رسد این فروش شامل یک اتومبیل قهرمانی فرمول یک بوده است.

مک‌لارن همچنان از مشکلات زنجیره تامین ناشی از همه گیری بیماری کرونا رنج می‌برد و دفتر مرکزی و کارخانه F۱ خود را در آوریل ۲۰۲۱ فروخت. مک لارن از این معامله ۲۴۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد و در ۲۰ سال آینده در نقش مستاجر ظاهر خواهد شد.

همچنین گزارش دیگری از روزنامه تلگراف انگلستان نشان می‌دهد که این شرکت از ژوئیه ۲۰۲۲ حدود ۶۰۰ میلیون پوند(۷۶۰ میلیون دلار) از سرمایه‌گذاران مختلف خود دریافت کرده است. همچنین مک‌لارن سال ۲۰۲۲ را پس از آنکه با ۳۴۹ میلیون پوند زیان به پایان رساند فقط در فاصله زمانی ماه مارس تا سپتامبر(حدود ۷ ماه) ۳۷۰ میلیون پوند دریافت کرد.

این شرکت در حال بازسازی است تا کسب و کار خود را تسهیل کند. در جولای ۲۰۲۲ «مایکل لیترز» را به عنون مدیرعامل جدید خود معرفی کرد که چند ماه پس از انتصاب خود اعتراف کرد که محصولات قبلی مک‌لارن «توسعه نیافته» هستند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربیننده‌ترین‌ها

پربیننده‌ترین‌ها از دیگر رسانه‌ها

آخرین اخبار دیگر رسانه‌ها